5 veiksniai, kurie lemia svorio metimo greitį
Svorio metimas – procesas, tad pasiekti rezultatą čia ir dabar, deja, nepavyks. Ne veltui sakoma, kad metant svorį labai svarbus psichologinis pasiruošimas. Gerai, kai žmogus išsikelia konkretų tikslą, kuris atsispindi kilogramuose, taip pat, kai susirašo priemones, kurios padės tą tikslą pasiekti. Svorio metimo metu – konkretumas yra labai svarbus. O kada gi tikėtis rezultato?
8 patarimai svorio kontrolei: ar naudoji bent vieną?
Pateiksiu 8 patarimus, kurie turėtų padėti tau paprasčiau mesti svorį. Ne tik tokius, kurie yra susiję su fiziniais poelgiais, tačiau ir susijusius su mintimis. Juk svorio metimas pirmiausia prasideda galvoje, tiesa?
Chirurginės nutukimo operacijos: pasakoja N. Kaselis
Lietuviai yra viena labiausiai nutukusių posovietinių šalių lyginti su kaimynais. Žinoma, jie taip pat ne pats geriausias pavyzdys, tačiau vien tai, kad esame pačioje pirmoje pozicijoje pagal nutukimą, deja, nedžiugina.
Klaipėdos chirurgai – geriausi Lietuvoje?
Sudėtingą, ypatingai didelės apimties kasoje esančio vėžio šalinimo operaciją Klaipėdos apskrities ligoninės medikai atliko laparoskopiniu būdu.
Skrandžio mažinimo operacijos: kuri Jums labiausiai tiktų?
Antsvoris yra gana opi problema vis jaunesnio amžiaus žmonių tarpe, tad reikia kuo skubiau reaguoti ir kreiptis į medikus, kai pačiam keisti gyvenimo būdą yra per sunku.
Alergiško vaiko mityba: patarimai, kurie padės paprasčiau sudaryti meniu
Alergiškų vaikų auginimas gali atrodyti didelis iššūkis, kadangi tikrai nėra paprasta sudaryti meniu, kuris būtų subalansuotas ir tuo pačiu padėtų vaikui išvengti galimų sveikatos sutrikimų.
Ruošiamės rudeniui: kaip stiprinti organizmą?
Ar reikia paruošti savo organizmą rudeniui, kuris dažniausiai yra ne toks dosnus vaisiais bei daržovėmis kaip kad vasara arba pavasaris? Sunku atsakyti. Sveikai maitintis reikia visus metus. Tik tokiu atveju Jūsų organizmas bus dėkingas, pavyks išlaikyti gražias kūno linijas, visada turėsite energijos.
Skrandžio mažinimas ir nėštumas. Ar tai yra suderinama?
Statistika atskleidžia, kad skrandžio mažinimo operacija dažniausiai darosi moterys, o ne vyrai. Kodėl? Atsakyti tiksliai sunku, tačiau tai galima siekti su kur kas didesniu rūpinimusi savo sveikata. Paprasčiausiai moterys dažniau lankosi pas gydytojus, daugiau dėmesio skiria savo sveikatai nei vyrai. Galbūt tai lemia ir dažnesnį šio tipo operacijų darymąsi.
9 mitybos patarimai: ne stebuklas, tačiau darbas su savimi
Rašau labai daug straipsnių, kuriuose dalinuosi mitybos patarimais. Kodėl jų tiek ir kodėl patarimai yra tokie skirtingi? Nes yra labai daug būdų geriau susidraugauti su maistu, su savo kūno poreikiais ir kuo daugiau skirtingų variantų aptarsiu, tuo, esu tikras, pasiūlysiu Jums labiausiai tinkamą.
Emocinis valgymas: kas tai ir kaip jį kontroliuoti?
Norintys pasinaudoti skrandžio mažinimo operacija pirmiausia turi pasikalbėti ne tik su manimi, tačiau ir psichologais, kurie labai dažnai po pokalbio pasako diagnozę „Emocinis valgymas“. Kas tai yra ir kaip tai veikia žmones – skaitykite straipsnyje.
Paprasti patarimai, kurie padės „susidėlioti“ sveikos mitybos režimą
Vis daugiau dėmesio sulaukia intuityvus valgymas, kuris skatina daugiau dėmesio skirti savo kūnui, savo organizmo poreikiams ir pagal tai išmokti valgyti tiek ir to, ko reikia. Intuityvus valgymas, tam tikra prasme yra mokslas, tad supažindinsime su svarbiausiais jo niuansais, kurie, tikiuosi, padės Jums paprasčiau išmokti maitintis taip, kaip sveikiausia Jūsų kūnui ir sielai.
Ar verta valgyti 5 kartus per parą?
Kol vieni stengiasi išlaikyti kelių valandų tarpus tarp valgymų, tuo tarpu kiti renkasi dažnesnį valgymą, kuris dažniausiai neatsiejamas nuo mažesnių porcijų. Kuris variantas labiausiai tinka Jums? Atsakyti galite tik Jūs pats. Tai lemia ne tik žmogaus organizmo poreikis, tačiau taip pat ir gyvenimo būdas.
Kas yra intuityvi mityba?
Sveika mityba padeda ne tik gražiau atrodyti, tačiau taip pat ir geriau jaustis. Tiesa, kol vieni siekia išbandyti neįprastas mitybos galimybes, tuo tarpu kiti bando intuityvią mitybą, kuri, kaip teikia propaguotojai, turėtų tinkamai sudėlioti žmogaus valgymo įpročius ir paprasčiausiai normuoti dažnumą bei laiką.
Nuolatinio alkio priežastys ir kaip su jomis kovoti?
Kai kurie iš namų negali išeiti kelis kartus nepatikrinę, ar lygintuvas tikrai išjungtas, o kiti – be paskutinio užkandžio, kuris galbūt ir labai skanus, tačiau trukdo svorio metimui. Jeigu esate vienas tų žmonių, kuris užkandžiauja labai dažnai, kadangi alkio jausmas nepalieka – tokiu atveju šis straipsnis kaip tik Jums.
Svoris nustojo kristi. Ką daryti?
Svorio metimas iš daugelio reikalauja nemažai pastangų, tad visiškai natūralu, jog norisi matyti rezultatus. Kol kilogramai krenta – tol motyvacijos dažniausiai yra daug, tačiau ką daryti, kai svoris nustojo kristi, tačiau iki tikslo – dar nemažai?
Persivalgiau. Kaip palengvinti pojūčius?
Nors daugeliui persivalgymas siejasi su šventėmis, visgi, dažnas mūsų mėgsta save palepinti ir penktadienio vakarą. Atrodo, kad nėra nieko maloniau, kaip po ilgos savaitės sukrimsti didelę picą. Žinoma, valgymo metu – malonu, tačiau baigus dažniausiai seka nemalonūs virškinimo sutrikimai, apsunkimo jausmas, kai kurie persivalgę skundžiasi ir galvos skausmais.
Kas gali padėti suprasti – ką valgyti?
Sveika, konkrečiam organizmui labiausiai tinkama mityba turi būti pasirenkama ne tik dėl dailesnių kūno linijų, tačiau pirmiausia – dėl sveikatos. Ar tikrai taip yra, kad kiekvienam organizmui tinka skirtingos mitybos taisyklės?
Kas yra mitybos rėžimas ir kaip jo laikytis?
Apie tinkamos mitybos svarbą net neverta kalbėti ir rašyti, kadangi visi puikiai žino, kad maistas lemia ne tik mūsų išvaizdą, tačiau taip pat ir savijautą. Labai daug kalbama apie maisto produktus, kurie reikalingi arba žalingi mūsų kūnui, tačiau mažai analizuojamas mitybos rėžimas, kuris gali padėti išmokti ir įprasti valgyti tinkamai ir tuomet kur kas geriau jaustis.
Kaip paskatinti vaikus valgyti sveikiau?
Vaikai augdami mokosi iš savo tėvelių, tad kasdien atlikdami tam tikrus veiksmus mes rodome pavyzdį, kuris ne visada naudingas. O tai – blogai, kadangi netinkami įpročiai formuojasi dar vaikystėje. Svarbiausia – ugdyti tinkamą mitybą, pasakoti vaikui – kaip reikia maitintis ir tuo pačiu kaip maistas veikia mūsų kūną. Galiausiai, galbūt tai paskatins ir mus pačius valgyti sveikiau.
Antsvorio problemą gali padėti išspręsti chirurgas
Smarkiai nutukusiems žmonėms operacija – bene vienintelis būdas atsikratyti antsvorio. Ant operacinio stalo gulasi tie, kuriems nebepadeda dietos ir vaistai.
Dietos – blogis. Kodėl? 6 priežastys jų vengti
Nauji metai dažniausiai neatsiejami nuo pažadų šiais metais maitintis sveikiau ir numesti kelis kilogramus, kurie dažnai sukelia diskomfortą. Blogiausia, kai metai pasitinkami su dietomis, kurios, deja, toli gražu ne tokios veiksmingos kaip tikimasi arba kaip garsiai „rėkia“ reklamos. Taip, pačios pirmos dienos dažnai atrodo lengvesnės, tačiau nepamirškite, kad pirmiausia iš žmogaus kūno pasišalina skysčiai, o ne riebalai. Galiausiai, po alinančios kelių savaičių dietos pradės tirpti ir riebaliukai, kurie tikrai sugrįš nusprendus maitintis įprastai. Ir šiuo atveju jokio skirtumo – kokia dieta bus išbandoma. Bumerangu kilogramai grįžta atgal.
Kiek žingsnių rekomenduojama nueiti per dieną?
Vaikščiojimas yra viena sveikiausių fizinio aktyvumo formų. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie supranta, kad judėti reikia, tačiau aktyvi fizinė veikla – nepatinka, per sunki ir panašiai. Net ir patys mažiausi atstumai – nauda Jūsų kūnui, tad žingsniuokite kasdien ir organizmas Jums padėkos.
Kaip sveikai maitintis paskatinti ir vaikus?
Į antraštėje užduotą klausimą atsakymas yra vienas – rodykite pavyzdį. Atrodo, norisi, kad vaiko sveikata būtų kuo geriausia ir tam dažnas skiria nemažai laiko bei pinigų, tačiau neparodo tinkamo pavyzdžio, kuriuo sekdamas vaikas taip pat mieliau rinksis vaisius, o ne traškučius.
9 mitybos patarimai: stebuklo gal ir nebus, tačiau jausitės kur kas geriau
9 svarbiausi mitybos patarimai – gal ir smulkmenos, tačiau jos dažniausiai padeda susidaryti tinkamą meniu kasdienai, kuri apima ne tik maisto produktus, tačiau ir patiekalų kiekius.
Užkandžiai: trukdo ar netrukdo lieknėti?
Ar užkandžiai trukdo svorio metimui? Nuomonių tikrai labai daug. Vieni garsiai rėkia, jog taip ir užkandžiavimas yra vienas blogiausių dalykų svorio metime. Kiti akcentuoja, kad svarbiausia yra kalorijų skaičiavimas, kadangi tik deficitas padeda mesti svorį, tad galima kasdien maitintis tik užkandžiais ir svoris kris.
Kada laikas pradėti galvoti apie skrandžio mažinimo operaciją?
Skrandžio mažinimo operacija Lietuvoje tampa vis populiaresnė. Apie tai vis daugiau rašoma bei kalbama, tad labai puiku, jog vis daugiau žmonių sužino apie galimybę, kuri gali pakeisti gyvenimus.
Ką valgyti po skrandžio mažinimo operacijos?
Gana gajus mitas, kad mityba po skrandžio mažinimo operacijos kardinaliai pasikeičia. Žinoma, tiksliai žinant – kas yra skrandžio mažinimo operacija ir todėl ją atlikus sumažėja alkis, natūralu, suvokiama, kad pakinta ir mitybos įpročiai. Tik daugelis nepagalvoja apie tai, jog pakinta suvartojamo maisto kiekiai, o ne pats maistas, ingredientai.
Anglijos lietuviams viršsvorio problemas padės išspręsti patyręs gydytojas
Sausio 31-vasario 1 dienomis Peterborough, Signature Health Clinic vyks susitikimas su Lietuvoje bei užsienyje pripažintu chirurgu Nerijumi Kaseliu, kuris specializuojasi skrandžio mažinimo operacijų atlikime.
Vaiko svoris: ar reikia tam skirti dėmesio?
Daugelis tėvelių džiaugiasi, kad kūdikystėje vaikučiai yra apvalūs. Tai rodo, kad jie gerai valgo, o valgus vaikas visada džiugina. Tiesa, jeigu vaikas ne auga, tačiau tik storėja – reikia koreguoti jo mitybą, kadangi ilgainiui tai gali sukelti sveikatos problemas, juolab, ugdomi netinkami mitybos įpročiai.
Skrandžio mažinimas: mitai ir faktai
Jeigu esate nutukęs – siūlome daugiau pasidomėti skrandžio mažinimo operacijomis, kurios jau ne vienerius metus sėkmingai daromos Lietuvoje. Anksčiau karaliavęs skrandžio žiedas šiuo metu dedamas gana retai, kadangi atsirado inovatyvesnės operacijos, kurios padeda pasiekti kur kas geresnių rezultatų.
Mityba prieš miegą – irgi mokslas
Turbūt ne kartą teko girdėti, kad prieš miegą labai svarbu neprisivalgyti. Tuomet sapnai bus lengvi, miegosite gerai, galiausiai, nakties metu neteks keltis į tualetą. Tačiau kokia mityba prieš miegą – tikrai gera? Dietologai pateikia labai daug skirtingų variantų, tačiau visus juos vienija keli esminiai niuansai, kuriuos aptarsime apačioje.
Patarimai, kurie padės išlaikyti numestą svorį
Kad pavyktų kuo paprasčiau išlaikyti dailias kūno linijas – nurodysime kelis patarimus, kurie leis visą gyvenimą džiaugtis tinkamu svoriu.
Subalansuotos mitybos taisyklės. Patarimai, kurie padės atsikratyti kelių kilogramų be jokio vargo
Kai kurie žmonės visą gyvenimą kovoja su svoriu, alina savo organizmą dietomis, kenčia jų psichologinė būsena, kadangi kai žmogus nesijaučia sotus – jis nesijaučia laimingas.
Ruošiamės skrandžio mažinimo operacijai: atmintinė
Kiekvienam pacientui skiriame užtektinai dėmesio. Tiek, kiek reikia, kad jis suprastų, jog operacija yra gana paprasta ir padės sėkmingai susimažinus skrandį pradėti naują gyvenimą.
Sėkmingos patirtys!
Koks kūno svoris yra per didelis?
Šiais laikais kūno kultas pastatytas ant pjede stalo. Anksčiau buvo garbinamas jaunas kūnas, šiuo metu – lieknas kūnas, kadangi tokį gali turėti visi nepriklausomai nuo savo amžiaus.
Gydytojas Nerijus Kaselis: “Kiekvienas pacientas – asmenybė“
Visi nori būti sveiki, tačiau ne visi deda užtektinai pastangų, kad tokie būtų. Jeigu paklaustumėte, koks yra sveikatos receptas – daugelis gydytojų atsakytų, kad sveika mityba, fizinis aktyvumas bei pozityvios mintys.
10 patarimų, kurie padės pakeisti mitybos įpročius
Jūsų dėmesiui nurodysime 10 patarimų, kurie padės išmokti tinkamai maitintis ir apskritai gyventi sveikiau.
Nutukimo gydymas – pagalba, kai niekas nebegali padėti
Apie nutukimo operacijas (skrandžio rezekcija, skrandžio apylankos operacija, skrandžio sulankstymo operacija) kalbama labai daug. Kol vieniems atrodo, kad nutukimas yra nerimta liga, nuo kurios geriausias vaistas – saikas, tuo tarpu su dideliu antsvoriu kovojantys žmonės tikina, kad tai – ne tik fizinė, tačiau ir psichologinė problema. Juolab pasiekus tam tikrą svorį jo metimas tampa rimtu iššūkiu, kuris įveikiamas ne visiems.
Badavimas – blogiausias svorio metimo būdas
Dažnas svorį metantis asmuo teigia, kad jis visiškai nevalgo, tačiau svoris ne tik kad nekrenta, tačiau suvalgius net ir mažiausią sumuštinuką – jis paauga. Skamba baisiai? Štai kas Jūsų laukia tokiu atveju, jeigu alinsite savo organizmą, jeigu nesuteiksite jam galimybės gauti reikalingų medžiagų, galiausiai, jeigu kalorijų deficitas bus toks didelis, kad net suvalgyta salota iškart virs kilogramais.
Mityba: ko turėtume pasimokyti iš sportininkų?
Mokytis sveikos mitybos iš aktyviai sportuojančių žmonių nėra labai tikslinga, kadangi jie turi suvartoti kur kas daugiau kalorijų nei tie, kurie kasdien juda mažai, juolab, kasdien suvartojamo maisto pagrindas yra iš baltymų, o reikalingi ir angliavandeniai bei riebalai.
A. Palšis apie odos darinius: „Svarbiausia – nelaukti“
Nors naujai ant kūno atsiradę odos dariniai kelia daug klausimų, kartais baiminasi dėl jų kilmės, tačiau retas drįsta kreiptis pas gydytoją, kadangi tai tik… kažkokie odos pakitimai, dėmelės, spuogiukai.
Šaltasis metų laikas ir mityba. Ar mums tikrai reikia daugiau riebalų?
Už lango oras darosi vis nemalonesnis, tad visiškai natūralu, kad norisi susisukti į pledą, pasiimti karštos arbatos puodelį, galbūt sausainių pakelį ir nieko nedaryti. Skamba patraukliai, tačiau nepamirškite, kad vienas pakelis po kito dažniausiai „nugula“ ant klubų, tad kasdieninio mitybos raciono apgalvojimas šaltuoju metų laiku – labai svarbus.
Dietos – blogis. Kodėl reikia jų vengti?
Nauji metai dažniausiai neatsiejami nuo pažadų šiais metais maitintis sveikiau ir numesti kelis kilogramus, kurie dažnai sukelia diskomfortą. Blogiausia, kai metai pasitinkami su dietomis, kurios, deja, toli gražu ne tokios veiksmingos, kaip tikimasi arba kaip žada garsiai „rėkiančios“ reklamos.
Patarimai, kurie padės pakeisti Jūsų mitybos įpročius
Mityba mūsų gyvenime užima labai svarbią vietą. Ne tik todėl, kad ji suteikia galimybę mums kasdien atlikti tam tikras funkcijas, mes įgauname jėgų, tačiau tinkamai pasirinktas arba nepasirinktas maistas lemia ir mūsų savijautą: tiek fizinę, tiek psichologinę.
N. Kaselis: “Kaip kino teatre, taip ir operacinėje trimatis vaizdas – neapsakomai geresnis”
Operacija trimatėje erdvėje – tai ne naujo filmo pavadinimas, o realybė. Nuo šiol Respublikinės Klaipėdos ligoninės abdominalinės (pilvo) chirurgijos gydytojai pacientus operuoja pasitelkdami 3D technologijas.
Savaitė po skrandžio mažinimo operacijos: lūkesčiai ir realybė
Natūralu, kad net ir šiais laikais, kai skrandžio mažinimas tampa tokia dažna praktika, dalis žmonių vis dar baiminasi, kelia labai daug klausimų, bendrauja su tais, kurie jau išbandė operaciją.
Mitybos niuansai po skrandžio mažinimo operacijos
Valgote mažai, tačiau svoris vis auga? Mitybos taisyklės, kurias turi žinoti kiekvienas
Kai kurių žmonių gyvenimas – ištisa kova su svoriu: nuolatinės dietos, mažos porcijos, angliavandenių mažinimas, fizinis aktyvumas… Deja, rezultatas ne visada džiugina. Ką tai reiškia?
Gyvenimas po svorio mažinimo operacijos: mityba ir psichologiniai niuansai
Skrandžio mažinimo operacijos, kaip ir kiti svorio mažinimo būdai, sąlygoja labai daug skirtingų gyvenimo poslinkių. Daugelis žmonių taip nori tapti lieknesni, taip skuba pagaliau įtilpti į seniai nebenešiojamus drabužius, kad nepagalvoja, jog nukritus svoriui jų gyvenimas dažniausiai visiškai pasikeičia.
Naujausi tyrimai: nutukimas sukelia vėžį!
Diana apie skrandžio mažinimo operaciją: „Ryžtis operuotis paskatino nuolatinės dietos ir vis grįžtantis svoris“
Pacientė tikina, kad operacijos kaina, palyginus su nauda – minimali, kadangi nemažai teko investuoti į pokyčių neatnešusias dietas bei procedūras.
Mitai apie skrandžio mažinimo operaciją
Skrandžio rūgštingumo mažinimas natūraliais būdais
Daugelis viršsvorį turinčių žmonių skundžiasi ir skrandžio rūgštingumo problemomis. Išties, didelis svoris ir skrandžio rūgštingumas turi labai dideles sąsajas, kadangi tiek vieną, tiek kitą problemą iššaukia netinkama mityba. Visgi, kaip ir beveik su bet kokiomis ligomis – kovoti su skrandžio problemomis galima natūraliais metodais. Išbandyti patarimai – vertingi, tačiau tai – tik pagalbininkai, tačiau jeigu turite GERL problemų – būtina kreiptis į specialistą.
Algis: “Nepasitenkinimas savo kūnu padrąsino skrandžio mažinimo operacijai”
Pasyvus gyvenimo tempas, nesveikas maistas, nuolatinis sėdėjimas prie TV – XXI amžiaus rykštė. Natūralu, kad ji iššaukia tiek fizines, tiek psichologines problemas.
Jūratė: “1,5 mėn. Po operacijos – minus 12 kg.”
Kalbame su dar viena gyd. N. Kaselio paciente Jūrate. Straipsnio herojė nuotraukomis pasidalinti nepanoro, tačiau patirtimi, savo pokyčiais džiugina gydytoją. Tikime, kad nudžiugins ir Jus, kadangi kartais reikia labai mažai, kad gyvenimas taptų kur kas spalvingesnis.
Triukai, kurie be vargo padės atsikratyti kelių kilogramų
Daugelis žmonių galvoja, kad liekniems mesti svorį yra paprasčiau. Ypač, kai iki „pilnos laimės“ reikia atsikratyti vos kelių kilogramų. Deja, tikrai ne, kadangi 10 kg nutukusiam žmogui numesti yra paprasčiau nei 2 kg lieknam.
Tiesa ir mitai apie karpas. Gyd. A. Palšio patarimai
Nors daugelis žmonių karpų labai nesureikšmina, tačiau joms atsiradus siūlome kuo greičiau imtis naikinimo priemonių. Ir ne tų, kurias rekomendavo močiutės, tačiau mediciniškai patvirtintų. Tokių, kurios gali padėti netik panaikinti karpas, tačiau ir užkirsti kelią tolimesniam jų atsiradimui. Apie karpas iš jų žalą kalbamės su chirurgu A. Palšiu, kuris užsiima karpų šalinimu.
Neeilinis dėmesys Klaipėdos chirurgui – padėką už operaciją gavo iš paties D. Trumpo
Neeilinis darbo apdovanojimas – Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje dirbantis chirurgas Nerijus Kaselis gavo asmeninę Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidento Donaldo Trumpo padėką. Ir ne šiaip sau, o dėl to, kad išoperavo artimų D. Trumpo bičiulių giminaitę.
Video atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus
Mitai ir faktai apie mitybą: žinojimas padeda gyventi sveikiau
Apie mitybą kalbama labai daug. Taip pat yra labai daug specialistų, kurie teigia, kad rado stebuklingą būdą valgyti tiek, kiek nori ir niekada nesustorėti. Galiausiai, yra labai daug skirtingų metodų svorio metimui. Visgi, daugelis tos informacijos yra tik mitai, kuriuos paneigti gali kiekvienas su medicina dirbantis ir su žmogaus organizmu susipažinęs asmuo. O apie tai ir yra šis straipsnis.
Svorio metimas operacijos pagalba: nauda ar žala?
Nutukusių žmonių skaičius ne tik Lietuvoje, tačiau ir visame pasaulyje auga kiekvieną dieną. Žinoma, problema yra susijusi ne tik su žmogaus išvaizda, tačiau ir su sveikata, kadangi didelis svoris dažnai prisideda prieš širdies bei kraujagyslių ligų, yra infarkto priežastis, galiausiai, žmogui tampa sunku judėti, atlikti įprastus kasdieninius darbus.
Nutukimo operacijos padės išvengti širdies ir kraujagyslių ligų?
Tokią išvadą padarė Švedijos mokslininkai, beveik 15 metų stebėję pacientus po nutukimą mažinančių operacijų. Tai yra pirmieji objektyvūs duomenys, parodantys svorio mažinimo operacijų naudą širdies ir kraujagyslių sistemai, pasaulyje.